W poszukiwaniu magicznego kielicha – ARCHIWALNA

Tytuł: “W poszukiwaniu zaginionego kielicha”
Mechanika: questing
Poziom trudności: ŁATWA
Czas: 60 minut
Dostępność: całą dobę
Data premiery: 24 września 2016 r.
Chcesz zagrać?

Ta gra jest ARCHIWALNA i nie można w nią już zagrać. Materiały i urządzenia nie są już dostępne w przestrzeni miejskiej.


Gracze wcielą się w archeologów, którzy starają się znaleźć magiczny kielich Leszka Czarnego. Ten władca otrzymał owy kielich od samego Michała Archanioła bezpośrednio przed atakiem na Litwinów i Jaćwingów, którzy złupili Lublin w 1282 roku. To dzięki piciu z tego kielicha Leszek otrzymał dar mądrości i zwyciężył wrogów. Informacje o tym kielichu są zawarte w kilku legendach o Lublinie. Archeolodzy-poszukiwacze wyruszają na spacer po magicznym mieście, aby odnaleźć miejsce ukrycia mistycznego kielicha. Aby tego dokonać, muszą najpierw poznać legendy Lublina.

Gra “W poszukiwaniu magicznego kielicha” powstała z okazji Festiwalu Legend Lubelskich w 2016 r. Celem było zaznajomienie uczestników z legendami związanymi z miastem. Tym razem grupą docelową było rodziny z dziećmi. Scenariusz jest stosunkowo prosty i wymaga jedynie wydrukowania mapy i wierszowanego tekstu – najlepiej dwustronnie. Grafiki przygotowane są w formacie A3 i A4.