Projekt

“Lubelskie Gry Miejskie” to platforma bezpłatnych i ogólnodostępnych gier terenowych rozgrywanych w przestrzeni Lublina. Projekt ma rozszerzyć ofertę turystyczną miasta i w atrakcyjny oraz angażujący sposób przekazywać wiedzę na temat Lublina. Naszym celem jest zapoznanie mieszkańców oraz turystów z bogatą historią, ciekawostkami, legendami i sylwetkami osób związanych w Lublinem.

W pierwszej edycji projektu przygotowane zostały dwie gry fabularnie o różnej tematyce. Premiera “Literatów Lublina” odbyła się 5 czerwca, natomiast “Spaceru ulicą Szeroką” 19 czerwca 2016 r. W czasie tych całodniowych wydarzeń było wygrać gry planszowe, książki i wejściówki do lubelskich escape roomów.

Udział w grach możliwy jest w dowolnym momencie – wszystkie elementy pozostały w przestrzeni miasta, a materiały potrzebne do rozpoczęcia rozgrywki zostały zamieszczone na niniejszej stronie internetowej projektu. W oba dostępne obecnie tytuły będzie można grać co najmniej do końca 2016 roku.

W przyszłości będziemy dodawać kolejne gry o różnorodnej tematyce prezentujące Lublin, jego bogate dziedzictwo kulturowe i barwną historię.